• Nowy
Wisiorek Ręce Boga ze srebra
search
  • Wisiorek Ręce Boga ze srebra

Wisiorek Ręce Boga ze srebra

149,90 zł
Brutto

Wisiorek z symbolem ręce boga.

Wykonany w całości ze srebra techniką wosku traconego i poddany ręcznej obróbce końcowej. Wklęsła powierzchnia pokryta jest czarną patyną dla uwydatnienia wzoru. Do zawieszki dołączony jest brązowy rzemień.

Polskie rękodzieło.

Próba srebra: 925

Średnica: 2,5cm.

Długość sznurka: 90cm

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Ręce Boga często są interpretowane jako symbol wszechmocy, opatrzności i wsparcia boskiego w trudnych chwilach.

Ręce boga wisiorek to naszyjnik, który nawiązuje do boga najwyższego w słowiańskiej mitologii. Symbol ten sam w sobie jest pełen tajemnic, gdyż oprócz tego, co ma symbolizować, istnieją wątpliwości, co do jego prawdziwego pochodzenia, możliwe, że to przeworski lud odpowiada za rozsławienie tego symbolu. Kultura przeworska znajdowała się na terenie Polski i Ukrainy. Pochodzenie znalezisk symboli o podobnym wyglądzie datuje się nawet na 2100 r. p.n.e., czyli nie jest to nawet wiek n.e. Za wszystkimi jego poznanymi przez nas wersjami kryją się przeróżne tajemnice, przykładowo cztery strony świata to jedna z rzeczy, które reprezentuje, przez wiele ukrytych znaczeń możemy nawet interpretować do czego dąży natura. Srebro to jeden z materiałów, z którego są wykonywane nasze naszyjniki, przykładowo ręce boga wisior, którego średnica wynosi 2,5cm to wspaniałe uzupełnienie słowiańskiego stylu. A ozdoby wikingów również się tutaj świetnie sprawdzą. Każdy opis produktu to informacja pomagająca przy wyborze.

Dla dawnych Słowian symbolika znaczyła naprawdę wiele, toteż przeróżne znaki pojawiały się na wielu przedmiotach codziennego użytku. Wszechogarniający słowiańszczyznę mitologiczny stwórca budził duży szacunek wśród ludzi, zatem przeróżne symbole nawiązujące do niego odgrywały naprawdę dużą rolę w trudach życiowych. Niektóre można było zwać wręcz amuletami ochraniającymi, taki opiekuńczy talizman był bardzo ważny. Inne zaś miały przynosić bogactwo i ognisty temperament ułatwiający życie, kolejne dzięki swej mocy miały wpływać na wszechświat i równowagę. Słowianie byli również zainteresowani bogoświatem, czyli światem, w którym bogowie to tak naprawdę siły natury.

Popielnica z Białej to naczynie, które służyło za urnę i na niej znajdował się właśnie omawiany ideogram, na który inaczej mówiono krzyż słowiański. Składał się na niego duży centralny krzyż oraz pomniejsze, w każdym ramiona krzyża skierowane były w cztery różne strony, co jest oczywiście głównym elementem symbolu. Właśnie na tej konkretnej odkrytej popielnicy znajdowało się parę wersji rąk boga. Przyglądając się temu symbolowi widzimy, że faktycznie widnieje na niej ręka z wyraźnymi palcami, która wręcz bardziej przypomina grzebień.

Zawieszka ręce boga posłuży za idealny prezent dla osób, które interesuje świat słowiańskiej mitologii. Dodatkowy trud włożony w poszukiwania odpowiedniego upominku, które należy wykonać, z pewnością okażą się warte zachodu.

W naszym sklepie znajdziesz również inne produkty takie jak:

1211000000001

Opis

Materiał
Srebro

Specyficzne kody

MPN
1211000000001