• Nowy
Wisiorek Symbol Peruna ze srebra
search
  • Wisiorek Symbol Peruna ze srebra

Wisiorek Symbol Peruna ze srebra

149,90 zł
Brutto

Wisiorek z symbolem Peruna. Słowiańskiego boga gromu i błyskawic.

Wykonany w całości ze srebra techniką wosku traconego i poddany ręcznej obróbce końcowej. Wklęsła powierzchnia pokryta jest czarną patyną dla uwydatnienia wzoru. Do zawieszki dołączony jest brązowy rzemień.

Polskie rękodzieło.

Próba srebra: 925

Średnica: 2,5cm.

Długość sznurka: 90cm

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Symbol Peruna, reprezentujący słowiańskiego boga piorunów, symbolizuje siłę, męstwo i ochronę przed złem oraz złą energią.

Perun wisiorek to biżuteria ozdobiona wizerunkiem boga Peruna bądź też symbolami związanymi bezpośrednio z tym słowiańskim bogiem. Perun to jeden z naczelnych bogów słowiańszczyzny, wręcz pełniący funkcję zwierzchnika nad pozostałymi bóstwami, zatem można by rzecz, że to on jest praktycznie najważniejszym bogiem słowiańskim. Prawdopodobnie to właśnie od jego imienia powstało słowo "piorun", a co się oczywiście z tym wszystkim kojarzy to to, że Perun był właśnie bogiem piorunów. Co jest bardzo ciekawe, że właśnie słowo określające zjawisko atmosferyczne ma pochodzić od nazwy bóstwa, a nie na odwrót. Grom był nieodłączną częścią jego charakterystyki. Jego wizerunek ukazuje się głównie z toporem w ręku, a jednym z jego głównych atrybutów oprócz piorunów i topora był orzeł oraz dąb. W innych miejscach na słowiańszczyźnie znajdowały się bóstwa utożsamiane z nim, przykładowo Perkun, którego nazwa pochodzi od słowa "uderzać", co kojarzy się z tym, że pioruny również uderzają. Również dla Peruna jako słowiańskiego bóstwa były składane ofiary i wyprawiane rytuały, na których przykładowo rozpalano ogień i nie tylko, aby prosić go o konkretne rzeczy i zostać wysłuchanym. Zawieszka wyposażona w symbol boskości to coś, co dawni Słowianie uważali za bardzo ważną rzecz, która wręcz wnosiła zmiany do ich życia. Biżuteria Słowian zawsze była dość ważnym elementem w ich życiu, taki amulet słowiański to mógł być symbol duchowości, jak i również symbol mądrości, często także ważne było jaki metal został użyty do ich wykonania. W naszym sklepie zapewniamy wysoką jakość naszej biżuterii, która dzięki tej jakości posłuży wam przez długie lata.

Biżuteria pogańska to bardzo unikalny pomysł na udany prezent dla osoby, która jest zainteresowana słowiańską mitologią. Aby wykonać upominek, który będzie wprost idealny pod każdym względem, należy zapoznać się z pasjami osoby, którą chcemy obdarować, a następnie przeglądać przeróżne kategorie w naszym sklepie w poszukiwaniu idealnie dopasowanej biżuterii. Słowiańskie wisiorki ze srebra to jedna z dobrych odpowiedzi na taką sytuację. Ewentualnym równie dobrym rozwiązaniem okaże się biżuteria pogan, której materiałem jest stop różnych metali. Do skompletowania prezentu będziemy polecać pozostałe części biżuterii takie jak chociażby bransoleta z Perunem, która idealnie uzupełni celtica stile. Perun amulet to ciekawy pomysł na upominek, gdy mamy do czynienia z osobą interesującą się bogami słowiańskimi. W naszym sklepie znajdziesz również pierścienie słowiańskie.

1211000000006

Opis

Materiał
Srebro

Specyficzne kody

MPN
1211000000006