• Nowy
Naszyjnik Welesa ze srebra, łańcuch i ekskluzywne pudełko
search
  • Naszyjnik Welesa ze srebra, łańcuch i ekskluzywne pudełko
  • Naszyjnik Welesa ze srebra, łańcuch i ekskluzywne pudełko
  • Naszyjnik Welesa ze srebra, łańcuch i ekskluzywne pudełko

Naszyjnik Welesa ze srebra, łańcuch i ekskluzywne pudełko

350,00 zł
Brutto

Naszyjnik Welesa symbolizujący Słowiańskiego Boga Podziemi, Bogactwa i Przysiąg.

Oryginalna biżuteria wykonana ręcznie z największą starannością przez firmę rodzinną Hnoss Silver Craft.

Polskie rękodzieło.

Średnica wisiorka: 3cm.

Próba srebra wisiorka: 925

Waga wisiorka: 15g

Długość łańcuszka: 50cm

Próba srebra łańcuszka: 925

Waga łańcuszka: 5g

W skład zestawu wchodzi: wisiorek, łańcuch oraz stylowe drewniane pudełko wykończone mosiądzem.

Hnoss S.C. to rodzina, firma, drużyna i sposób na życie. Odtwarzamy kulturę, rzemiosło, oraz sztukę Słowian i Wikingów z okresu IX/XI w. Żyjemy i pracujemy w Białymstoku.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Weles uznawany jest za boga bydła, ziemi, podziemia i patrona kupców, Symbol Welesa utożsamia się z bogactwem. Równocześnie wiąże się z magią, muzyką i wiedzą tajemną, odzwierciedlając głębokie związki z naturą i światem duchowym.

Weles naszyjnik to biżuteria ozdobiona wizerunkiem słowiańskiego boga Welesa bądź też znakami bezpośrednio z nim związanymi, które posiadają przeróżne designy co sprawia, że jest w czym przebierać. Przykładowe znaki związane z tym bogiem w postaci odwróconej litery "A" wyglądają jak trójkąt, właśnie tego rodzaju symbol widnieje na tym naszyjniku. Welesa nazywa się bydlęcym bogiem, co jest oczywiste, że mógł się kojarzyć z tym zwierzęciem, gdyż uważano go za stróża bydła oraz nadaje się mu głównie wizerunek postaci z rogami, więc z pewnością byk to główne zwierzę z jakim ten bóg się kojarzy. Róg Welesa jest ukazywany w różne sposoby w zależności od źródła. Był on dla Słowian bogiem prawie równie istotnym i znanym co Perun. Jego funkcja oprócz bycia stróżem bydła to zwierzchnictwo nad krainą Nawią, która jest słowiańskimi zaświatami, zatem można rzecz, że jest on władcą zaświatów czy też podziemi. Jest on również bogiem między innymi rzemiosła, magii, prawa, czy też jak podają niektóre źródła poezji. Można zatem stwierdzić, że przykładowo rzemiosło słowiańskie, według tej mitologii, rozkwitało pod jego czujnym okiem. Ten wisiorek z symbolem nawiązującym do boga Welesa jest wykonywany ręcznie przez polskich rzemieślników, co gwarantuje niezwykle wysoką jakość i dbałość o szczegóły.

Niektóre naszyjniki słowiańskie wśród dawnych Słowian były uznawane za przedmiot, który wręcz miał wpływać na ich życia. Taka magia mogła przynosić mądrość oraz bogactwo, a osoba nosząca takie amulety dodatkowo miała być niekiedy chroniona przed złymi mocami. Można zatem powiedzieć, że niejedna klątwa została dzięki nim odepchnięta, a właściciel wręcz zyskiwał moc, aby brnąć przez ciężkie życie dzięki wierze we wspomagające go talizmany oraz symbole i bóstwa.

Biżuteria słowiańska np. naszyjnik to dobry pomysł na prezent dla osób, które są zainteresowane kulturą oraz mitologią słowiańską, lub są zaciekawione ogólną symboliką występującą na całym świecie. Wisior idealnie odpowiadający pasjom osoby obdarowanej to wręcz strzał w dziesiątkę. Przykładowo biżuteria przyozdobiona w symbol Welesa zachwyci każdego, kto zna to bóstwo bądź jeśli po prostu taki design jest w jego stylu. Nawet jeśli adresat prezentu nie zaznajomił się jeszcze z tym bogiem, ale ciekawi go ta kultura, możesz zabłysnąć wiedzą i wprowadzić go w tajniki tego symbolu przy podarowywaniu mu upominku, co tylko doda perfekcji podarunkowi. Oprócz tego biżuteria wikingów ozdobiona w przeróżne runy to także dobry pomysł na prezent. U nas znajdziesz również kołowrót naszyjnik.

1211000000007

Opis

Materiał
Srebro

Specyficzne kody

MPN
1211000000007